Příběh Marka

Marek je kluk s velkým srdcem.
V současné době mu je 26 let ale tento příběh začal již v roce 2014.

Od svých deseti žije se závažnou nemocí, kterou má v současné době na celém světe pouhých 87 mladých lidí. Nemoc nemá ani jméno, pouze zkratku a lékaři na ni neznají lék.

Ačkoli se Marek se svým onemocněním vyrovnává velmi statečně, trápí ho, že nemůže být potřebný tak, jako by byl zdravý. Marek rád pomáhá druhým a jeho snem je být užitečný ještě více. A tak přišel nápad a rozhodnutí. „Budeme vytvářet a prodávat něco, co udělá  lidem radost.“ Markova maminka nakreslila mandaly, starší bratr dal obrázkům grafickou podobu a vznikly záložky do knih. Výtěžek z prodeje bude předán nemocnému dítěti, které nemá prostředky na léčbu, ale má šanci na uzdravení.

Nemocné dítě společně vybere Marek a jeho ošetřující lékař, kterému důvěřuje.

Až se záložky prodají, Marek předá peněžní dar do rodiny, která na pomoc čeká. Tímto snem teď žije celá jeho rodina a společně se těší na okamžik, který bude pro Marka jistě hodně důležitého a krásného v budoucnu znamenat. Tyto záložky prodává v rámci svých možností i Marek.

  Příběh Marka v PDF [1,3MB]

 

Záložky do knihy - ručně kreslené Mandaly

 

Výstava obrazů - podzim 2022

Pozvánka
Výstava obrazů podzim 2022
Úvodní slovo p. Havlík
Výstava obrazů podzim 2022
Obrazy
Obrazy
Obrazy
Výstava obrazů podzim 2022
Marek a jeho milovaná paní doktorka
Společné foto

 

Předání 5. tého šeku z výtěžku prodeje záložek - červen 2019

Marek předává šek
Částka byla věnována Elince na komplikovanou operaci sluchu.
Společně s Elinkou
Předání 5. tého šeku z výtěžku prodeje záložek - červen 2019

 

Vernisáž obrazů - 14.10.2017

K příležitosti druhé vernisáže obrazů jsme uspořádali setkání v rámci předání dárkových šeků z prostředků, které se nám opět podařilo vybrat formou prodeje našich záložek do knih. První šek na částku 26 000 Kč jsme předali malému Matyáškovi na výcvik asistenčního pejska. Druhý finanční dar v hodnotě 4 500 Kč jsme předali pro Choceňský spolek Tvoříme pro radost, z.s.. Chtěli bychom velmi poděkovat všem zůčastněným i pomocníkům kteří se na této výstavě podíleli. Níže můžete zhlédnout krátké video z vernisáže.

 

První Mini Vernisáž a předání dárkových šeků

K příležitosti první mini vernisáže obrazů jsme uspořádali setkání v rámci předání dárkových šeků z prostředků, které jsme vybrali formou prodeje našich záložek do knih. První šek na částku 54 000 Kč jsme předali na dětské oddělení Hamzovy odborné léčebny v Luži. Přístroj, na který jsme přispěli, pomůže mnoha dětem. Druhý finanční dar v hodnotě 36 500 Kč jsme předali rodině malého Ondráška. Tato částka byla použita na pořízení nového speciálního kočárku.  

Marek a záložky
Vernisáž Choceň 19.3.2016
S Markem
Vernisáž Choceň 19.3.2016
Zahájení vernisáže
Vernisáž Choceň 19.3.2016
Úvodní slovo p. Havlíka
Vernisáž Choceň 19.3.2016
Předání 1. šeku
Zástupci Hamzovy odborné léčebny
Předání 2. šeku
pro Ondráška s maminkou
Otto Bock ČR s.r.o
Výrobce kočárku pro Ondráška, kteří náš společný záměr s láskou podpořili

Ocenění duhové křídlo 2016

Pardubice/Svitavy (20. 9. 2016) – Již počtvrté udělovali zástupci Pardubického kraje a Národní rady osob se zdravotním postižením ceny Duhové křídlo. Keramickou plastikou s motivem duhy a andělského křídla ocenili ve svitavské Fabrice organizace a jednotlivce působící v sociálních službách a ve prospěch lidí se zdravotním postižením. Vítězi jednotlivých kategorií se staly spoluzakladatelka a dlouholetá ředitelka Střediska rané péče v Pardubicích Blanka Brandová, dobrovolnice a filantropka Hana Hromádková a Domov pod hradem Žampach. Zvláštní cenu obdržela Ladislava Morkesová z Krajské organizace Svazu postižených civilizačními chorobami.
zdroj: www.duhovekridlo.cz

Ocenění Duhové křídlo
rok 2016
Ocenění Duhové křídlo
rok 2016
Ocenění Duhové křídlo
rok 2016
Ocenění Duhové křídlo
společné foto
Ocenění Duhové křídlo
se synem Markem
Ocenění Duhové křídlo
společně